Na całym świecie jest ponad 500 milionów nativos (rodzimych użytkowników języka). Co ciekawe to więcej osób, dla których ten język jest językiem ojczystym, niż posiada język angielski – tych jest około 400 milionów. Na pewno warto uczyć się hiszpańskiego ze względu na obszar jego występowania: Hiszpania, prawie cała Ameryka Południowa i Północna, a nawet Afryka – Wyspy Kanaryjskie, Ceuta i Melilla, Gwinea Równikowa. W samych Stanach Zjednoczonych cyklicznie rośnie liczba osób posługujących się językiem hiszpańskim, a jeśli ta tendencja się utrzyma, w USA większość osób będzie mówiła właśnie po hiszpańsku!
Kiedy zaczynamy uczyć się nowego języka, niekiedy zastanawiamy się czy będzie to bułka z masłem, czy może wyzwanie. Czy hiszpański jest trudny, a może łatwy? Prawda leży gdzieś po środku. Faktem jest, że wymowa hiszpańska Polakowi nie sprawi wiele problemów, a gramatyka na poziomie podstawowym zdaje się być w miarę nieskomplikowana. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew. Gdy uczymy się już trochę dłużej, zauważamy pewne trudności. Na przykład czasowniki hiszpańskie mają mnóstwo końcówek w różnych czasach. A nie ma innej metody, by nauczyć się ich na pamięć. Hiszpański posiada też tryb subjuntivo, który nie istnieje w języku polskim. Wyraża on między innymi uczucia, emocje, powątpiewanie, nadzieję. No i… jest zmorą prawie wszystkich uczących się hiszpańskiego. Poza tym, to czy język jest łatwy czy trudny zależy też od wielu innych czynników. Chociażby od tego czy go lubimy. Niemniej jednak warto uczyć się języka hiszpańskiego. Korzyści na pewno przewyższają wysiłek jaki trzeba włożyć w jego naukę.
W każdym rejonie świata hiszpańskojęzycznego język się trochę różni. To normalne, ponieważ język, który występuje na tak wielkim obszarze będzie czerpał wiele z innych języków. Tak samo było z hiszpańskim. Gdy Hiszpanie podbijali kontynent amerykański, poznali nowe, wcześniej nieznane ludy. Byli to między innymi Aztekowie i Majowie. Języki indiańskie z czasem wpłynęły na wymowę, gdzieniegdzie też na słownictwo. Dlatego też dziś na przykład argentyński hiszpański różni się od hiszpańskiego używanego w Peru. Ten z kolei nieco się różni od wersji meksykańskiej. Warto pamiętać, że chociaż istnieją różnice, nie są one na tyle duże, by osoby z różnych krajów się kompletnie nie rozumiały. To zróżnicowanie języka hiszpańskiego sprawia, że jest on bardzo atrakcyjnym wyborem jako język do nauki.
Możesz skorzystać z wielu książek dostępnych na rynku i uczyć się samodzielnie. Nauka samemu wymaga jednak dyscypliny i samozaparcia. Nie mówiąc już o naprawdę porządnej dawce motywacji. Jest też inna opcja – możesz wybrać naukę pod okiem swojego osobistego lektora, który wspomoże Cię w Twojej nauce. Zawsze lepiej jest mieć kogoś, z kim można język poćwiczyć, prawda? Nasza szkoła może Ci to zaoferować! Co więcej, za pierwszą lekcję nie płacisz i nie jest ona zobowiązująca. Nic więc nie tracisz jeśli Ci się nie spodoba! Jeśli lubisz język hiszpański i chcesz go zgłębiać po to, by płynnie się w nim posługiwać, to zapisz się na naszą bezpłatną lekcję próbną! Wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie.
Menu
Dane kontaktowe
adres email: kontakt@el-domingo.pl